Rímskokatolícka Cirkev, farnosť sv. Bartolomeja v Ružindole

Ne 7.

2. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – Božieho milosrdenstva

7.30 RU

Za ružencové spoločenstvo + výmena ružencových lístkov

9.00 BK

Za živých a † členov ružencového spoločenstva

10.30 RU

Za farníkov

RU – Farský kostol sv. Bartolomeja v Ružindole  BK – Filiálny kostol Krista Kráľa v Bielom Kostole.

• Od 21. do 28. apríla budú v našej farnosti po 9 rokoch ľudové misie. Myslime v modlitbe na tento úmysel a naplánujme si tento čas pre obnovu vzťahu k Bohom.
  • Nastávajúci týždeň prežívame veľkonočnú oktávu. Každý deň je ako nedeľa, preto aj v piatok nie je pôstny deň.
  • Nastávajúci týždeň je prvopiatkový. Spovedať budem v Bielom Kostole v stredu pol hodinu a v piatok hodinu pred sv. omšou, v Ružindole vo štvrtok hodinu pred sv. omšou. K sv. spovedi k 1. piatku pristúpia najmä tí, ktorí pre ťažký hriech nemôžu ísť na sv. Prijímanie. Rovnako to platí aj pre birmovancov. Možnosť svätej spovede bude hlavne počas misií o 3 týždne.
  • Chorých a starších v domácnostiach navštívia počas misií kňazi misionári.
  • Veľkonočná nedeľa je najväčší kresťanský sviatok. Po sv. omšiach budeme mať farskú oferu, ktorú tento rok obetujeme na obnovu strechy kostola Krista Kráľa.
  • Bohuznáme rodiny obetovali na obnovu strechy kostola Krista Kráľa 100 a 50  Eur a na sochu sv. Jána Pavla II. 100 Eur. Pán Boh zaplať
  • Fatimská pobožnosť bude v sobotu v Ružindole o 6.45 h., v B. Kostole o 16.30 h. a v nedeľu o 8.00 h.
  • Budúcu nedeľu bude pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu v Bielom Kostole so začiatkom o 15.00 h.